Produkter

Samtliga kategorier
21366st objekt
 

ATELIER FAUNI, "Tuutikki", figuuri

Värdering: -

Bud: 0 EUR

Finland

Slutar om 8 minuter

 

MURANO, taidelasimaljakko, vika

Värdering: -

Bud: 0 EUR

Finland

Slutar om 20 timmar 8 minuter

 

Kenkä-aiheinen tulitikkurasia, 1800-luvun loppu tai 1900-luvun alku

Värdering: -

Bud: 0 EUR

Finland

Slutar om 20 timmar 8 minuter

 

Leijona-aiheinen veistos, puuta

Värdering: -

Bud: 0 EUR

Finland

Slutar om 20 timmar 8 minuter

 

Pöllöaiheinen metalliastia, 1900-luvun alku

Värdering: -

Bud: 0 EUR

Finland

Slutar om 20 timmar 8 minuter

 

Veistos, 1900-luvun alku

Värdering: -

Bud: 0 EUR

Finland

Slutar om 20 timmar 8 minuter

 

Peltilelu, paristokäyttöinen, 1900-luvun puoliväli

Värdering: -

Bud: 0 EUR

Finland

Slutar om 20 timmar 8 minuter

 

LP, "Black Orpheus", Isao Suzuki Trio Featuring Tsuyoshi Yamamoto

Värdering: 800

Bud: 0 SEK

Västmanland

Slutar om 23 timmar 8 minuter

 

ARMBANDSUR, Omega Seamaster, automatic, 1960-tal

Värdering: 2 500

Bud: 250 SEK

Västmanland

Slutar om 23 timmar 8 minuter

 

ALLIANSRING med briljantslipade diamanter, 9 st, enligt gravyr tot 0,52 ct, vitguld, 18 k, ca 3,6 g, 1972

Värdering: 4 000

Bud: 1 700 SEK

Västmanland

Slutar om 23 timmar 8 minuter

 

FLASKSCHATULL, trä med dekor i pärlemor, 1800-tal

Värdering: 2 000

Bud: 1 100 SEK

Västmanland

Slutar om 23 timmar 8 minuter

 

STIG LINDBERG (1916-1982), servisdelar, 21 delar, "Ranka", Gustavsberg

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Västmanland

Slutar om 23 timmar 8 minuter

 

LILLEMOR MANNERHEIM (1927-1994), figurin, pingvin, Arabia

Värdering: 600

Bud: 400 SEK

Västmanland

Slutar om 23 timmar 8 minuter

 

GUNNAR NYLUND (1904-1997), vas, "Orient", Rörstrand

Värdering: 500

Bud: 200 SEK

Västmanland

Slutar om 23 timmar 8 minuter

 

FÅTÖLJ, skinn, FinnArena, 1960/1970-tal

Värdering: 1 500

Bud: 0 SEK

Västmanland

Slutar om 23 timmar 8 minuter

 

NAKTERHUS, 1800/1900-tal

Värdering: 3 000

Bud: 1 500 SEK

Västmanland

Slutar om 23 timmar 8 minuter

 

TRÄDGÅRDSSOFFA, "Ormbunke", Byarums Bruk, 1900-tal

Värdering: 2 000

Bud: 2 200 SEK

Västmanland

Slutar om 23 timmar 8 minuter

 

TRÄDGÅRDSGRUPP, 5 delar, aluminium, 1900/2000-tal

Värdering: 4 000

Bud: 1 200 SEK

Västmanland

Slutar om 23 timmar 8 minuter

 

LOCKASK, patinerad brons, Swedish Grace, 1920-tal

Värdering: 3 000

Bud: 1 100 SEK

Västmanland

Slutar om 23 timmar 8 minuter

 

Reklamskylt i plåt med litografiskt tryck, "Laddning och försäljning av batterier",

Värdering: -

Bud: 820 SEK

Skåne

Slutar om 1 dag

 

Lisa Larson Design, "Afghan", ur serien Vov för Åhléns

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Skåne

Slutar om 1 dag

 

Dockumentfack i plåt, A4

Värdering: -

Bud: 260 SEK

Skåne

Slutar om 1 dag

 

Linemar, Japan, "Mechanical juggling Popeye and Oliveoyl" Model J2707, plåtleksak, 1950-tal

Värdering: 12 000

Bud: 9 000 SEK

Skåne

Slutar om 1 dag

 

Wäinö Aaltonen, Pronssinen Juoksijapatsas "Paavo Nurmi" signeerattu

Värdering: 10

Bud: 460 EUR

Finland

Slutar om 1 dag

 

Arabia, muumimuki "toimisto"

Värdering: 10

Bud: 110 EUR

Finland

Slutar om 1 dag

 

Pronssinen maalattu lintu patsas

Värdering: 10

Bud: 190 EUR

Finland

Slutar om 1 dag

 

Vas Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Stengods med harpälsglasyr. Höjd: 25,5 cm

Värdering: -

Bud: 1 900 SEK

Uppland

Slutar om 2 dagar

 

Skulptur Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Dora ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 26 cm

Värdering: -

Bud: 2 600 SEK

Uppland

Slutar om 2 dagar

 

Porslin 4 delar, Arabia/Rörstrand

Värdering: -

Bud: 250 SEK

Uppland

Slutar om 2 dagar

 

Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, Lamino, Swedese, Skiktlimmat och formpressat trä, fårskinn i grått, brännstämplad Swedese. Bredd: 70 cm. Höjd: 101 cm, sitthöjd

Värdering: -

Bud: 3 800 SEK

Uppland

Slutar om 2 dagar

 

Kaffeservis Karin Björquist (1927-2018), Sverige, Gustavsberg, 9 delar, Kobolt, flintgods, blå dekor på vit botten, 6 kaffekoppar med fat + en extra kopp, kaffekanna, mjölkkanna

Värdering: -

Bud: 1 100 SEK

Uppland

Slutar om 2 dagar

 

Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Höjd: 21 cm

Värdering: -

Bud: 1 600 SEK

Uppland

Slutar om 2 dagar

 

Vas Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Höjd: 11 cm

Värdering: -

Bud: 2 400 SEK

Uppland

Slutar om 2 dagar

 

Bokhylla John Kandell (1925-1991), Sverige. Pilaster. Källemo, brännstämplad, 12 hyllplan. Bredd: 20 cm. Djup: 23 cm. Höjd: 205 cm

Värdering: -

Bud: 2 800 SEK

Uppland

Slutar om 2 dagar

 

Matta Ziglar Ariana, 158x222 cm

Värdering: -

Bud: 5 800 SEK

Uppland

Slutar om 2 dagar

 

Matta Nain, 6la, silkeinslag, 210x316 cm

Värdering: -

Bud: 26 500 SEK

Uppland

Slutar om 2 dagar

 

Matservisdelar 6 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, Berså, 2 tallrikar 21 cm, 2 karotter, burk, smörask, uppläggningsfat, diameter, 9-16 cm. Höjd: 4-9 cm

Värdering: -

Bud: 1 100 SEK

Uppland

Slutar om 2 dagar

 

Kanna med lock Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Höjd: 21 cm

Värdering: -

Bud: 1 600 SEK

Uppland

Slutar om 2 dagar

 

Soffa Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Småland”. Genombruten rygg med spjälor. Längd: 120 cm

Värdering: -

Bud: 1 400 SEK

Uppland

Slutar om 2 dagar

 

Skulptur Kaija Aarikka (1929-2014), Finland. Bagge. Furu. Längd: 10 cm. Höjd: 8 cm

Värdering: -

Bud: 500 SEK

Uppland

Slutar om 2 dagar

 

Stinslyktor 3 st. Höjd: 45-51 cm

Värdering: -

Bud: 250 SEK

Uppland

Slutar om 2 dagar

 

Skulptur Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Emma ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 16 cm

Värdering: -

Bud: 2 800 SEK

Uppland

Slutar om 2 dagar

 

Koffert White star line. Längd: 93cm

Värdering: -

Bud: 250 SEK

Uppland

Slutar om 2 dagar

 

Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor, Surrea. Höjd: 25,5 cm

Värdering: -

Bud: 1 900 SEK

Uppland

Slutar om 2 dagar

 

Skulptur Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavsberg, elefant. Höjd: 11 cm

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Uppland

Slutar om 2 dagar

 

VOLVO VALP PICKUP L 3314 PU -1967

Värdering: 10 000

Bud: 24 500 SEK

Värmland

Slutar om 2 dagar

 

Karmstol "Triva" NK Verkstäder Nyköping, 1950-1960 tal

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Hälsingland

Slutar om 7 dagar

 

Johnny Mattsson ölgås/kåsa, snidad teak

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Hälsingland

Slutar om 7 dagar

 

Båtmodell

Värdering: -

Bud: 900 SEK

Halland

Slutar om 7 dagar

 

Kamera Mamiya 16

Värdering: -

Bud: 350 SEK

Halland

Slutar om 7 dagar

 

Lisa Larson Gustavsberg "Säl" signerad Lisa L Sweden

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Hälsingland

Slutar om 7 dagar

 

Lisa Larson Gustavsberg "Älg" signerad Lisa L Sweden

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Hälsingland

Slutar om 7 dagar

 

Lisa Larson Gustavsberg "Isbjörn" signerad Lisa L Sweden

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Hälsingland

Slutar om 7 dagar

 

Picasso litografi, daterad 28.12.61

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Hälsingland

Slutar om 7 dagar

 

Eero Aarnio "Puppy" MeToo Colection, Magis, Italien

Värdering: -

Bud: 700 SEK

Halland

Slutar om 7 dagar

 

Bänk, Børge Mogensen, modell 3171, Fredericia stolefabrik, formgiven 1956

Värdering: -

Bud: 4 000 SEK

Halland

Slutar om 7 dagar

 

Enarmad Bandit, Tip Top

Värdering: -

Bud: 750 SEK

Halland

Slutar om 7 dagar

 

Lisa Larson figuriner, 3 stycken

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Hälsingland

Slutar om 7 dagar

 

Margareta Hennix Gustavsberg "Flaggjunkare" potta, flintgods

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Hälsingland

Slutar om 7 dagar

 

Børge Mogensen, fåtöljer "Spanska Stolen", Fredericia Stolefabrik, Danmark

Värdering: -

Bud: 34 000 SEK

Halland

Slutar om 7 dagar