Bilder Longines Damur 18K Guld 1900-tal
Plexiglas, Mekaniskt urverk.
Boett tillverkad av 18K Guld.
Klockan går vid enklare test.
Diametermått: 20 mm
Vikt: 9,3 gram
Konditionsrapport: Repor & bruksslitage, Fläckig urtavla, Inga övriga anmärkningar.
Longines Ladies 18K Gold from the 20th century
Plexiglas, Mechanical movement.
Housing made of 18K Gold.
The clock runs on simpler tests.
Diameter measurement: 20 mm
Weight: 9.3 grams
Condition report: Scratches & wear from use, Stained dial, No other remarks.