Bilder Martin Stenström Träskulptur 1900-tal

Martin Stenström Träskulptur 1900-tal

1 månad 21 timmar 13 minuter

2024-03-28 20:17

800 SEK

Värdering: 1 000 SEK

Martin Stenström 1912-2000, Jutsajaure. Skulptur tillverkad av snidat trä föreställande en ren. Monogramsignerad: MS Höjd: 9 cm
Martin Stenström Wooden sculpture from the 20th century Martin Stenström 1912-2000, Jutsajaure. Sculpture made of carved wood representing a reindeer. Monogram signed: MS Height: 9 cm Condition report: No remarks

FIGURINER, 2 st, porslin, England, 1900-talets första hälft

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

GOLVUR, Karl Johan, björk, 1800-talets första hälft

Värdering: 800

Bud: 250 SEK

MATTA, Kelim, ca 296 x 199 cm

Värdering: 5 000

Bud: 3 600 SEK

KONSTBÖCKER, 5 st, Evert Karlsson, EWK, 1900-talets andra hälft

Värdering: 300

Bud: 100 SEK

Slutar om 7 minuter