Produkter

Samtliga kategorier
14605st objekt
 

TRÄDGÅRDSGRUPP, Byarums Bruk

Värdering: -

Bud: 1 500 SEK

Södermanland

Slutar om 2 dagar

 

HELMUT SCHÄFFENACKER, väggrelief

Värdering: -

Bud: 250 SEK

Södermanland

Slutar om 2 dagar

 

KARTA, SYDAMERIKA, 1960-tal

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Södermanland

Slutar om 2 dagar

 

ALVAR AALTO (1898-1976), stol, 1940-tal

Värdering: -

Bud: 400 SEK

Södermanland

Slutar om 2 dagar

 

TRÄDGÅRDSGRUPP, 3 delar

Värdering: -

Bud: 1 100 SEK

Södermanland

Slutar om 2 dagar

 

AXEL GUTE (1890‑1959) Bokstöd, ett par

Värdering: -

Bud: 6 000 SEK

Södermanland

Slutar om 2 dagar

 

RÖLAKANSMATTA, 1900-talets mitt

Värdering: -

Bud: 1 600 SEK

Södermanland

Slutar om 2 dagar

 

HÄNGSKÅP, sannolikt Lima socken Dalarna

Värdering: -

Bud: 1 100 SEK

Södermanland

Slutar om 2 dagar

 

TRÄDGÅRDSSOFFA, 1900-tal

Värdering: -

Bud: 800 SEK

Södermanland

Slutar om 2 dagar

 

STIG LINDBERG (1916-1982) VAS

Värdering: -

Bud: 1 300 SEK

Södermanland

Slutar om 2 dagar

 

BERNDT FRIBERG (1899-1981), vas

Värdering: -

Bud: 4 800 SEK

Södermanland

Slutar om 2 dagar

 

TRÄDGÅRDSSOFFA, ormbunksmodell

Värdering: -

Bud: 2 600 SEK

Södermanland

Slutar om 2 dagar

 

SNURRFÅTÖLJ, 1970-tal

Värdering: -

Bud: 600 SEK

Södermanland

Slutar om 2 dagar

 

ATELIER FAUNI, "Tuutikki", figuuri

Värdering: -

Bud: 0 EUR

Finland

Slutar om 2 dagar

 

MURANO, taidelasimaljakko, vika

Värdering: -

Bud: 0 EUR

Finland

Slutar om 3 dagar

 

Kenkä-aiheinen tulitikkurasia, 1800-luvun loppu tai 1900-luvun alku

Värdering: -

Bud: 0 EUR

Finland

Slutar om 3 dagar

 

Leijona-aiheinen veistos, puuta

Värdering: -

Bud: 0 EUR

Finland

Slutar om 3 dagar

 

Pöllöaiheinen metalliastia, 1900-luvun alku

Värdering: -

Bud: 0 EUR

Finland

Slutar om 3 dagar

 

Veistos, 1900-luvun alku

Värdering: -

Bud: 0 EUR

Finland

Slutar om 3 dagar

 

Peltilelu, paristokäyttöinen, 1900-luvun puoliväli

Värdering: -

Bud: 0 EUR

Finland

Slutar om 3 dagar

 

Reklamskylt i plåt med litografiskt tryck, "Laddning och försäljning av batterier",

Värdering: -

Bud: 440 SEK

Skåne

Slutar om 3 dagar

 

Lisa Larson Design, "Afghan", ur serien Vov för Åhléns

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Skåne

Slutar om 3 dagar

 

Dockumentfack i plåt, A4

Värdering: -

Bud: 260 SEK

Skåne

Slutar om 3 dagar

 

Linemar, Japan, "Mechanical juggling Popeye and Oliveoyl" Model J2707, plåtleksak, 1950-tal

Värdering: 12 000

Bud: 7 800 SEK

Skåne

Slutar om 3 dagar

 

Vas Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Stengods med harpälsglasyr. Höjd: 25,5 cm

Värdering: -

Bud: 1 900 SEK

Uppland

Slutar om 4 dagar

 

Skulptur Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Dora ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 26 cm

Värdering: -

Bud: 2 600 SEK

Uppland

Slutar om 4 dagar

 

Porslin 4 delar, Arabia/Rörstrand

Värdering: -

Bud: 250 SEK

Uppland

Slutar om 4 dagar

 

Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, Lamino, Swedese, Skiktlimmat och formpressat trä, fårskinn i grått, brännstämplad Swedese. Bredd: 70 cm. Höjd: 101 cm, sitthöjd

Värdering: -

Bud: 3 800 SEK

Uppland

Slutar om 4 dagar

 

Kaffeservis Karin Björquist (1927-2018), Sverige, Gustavsberg, 9 delar, Kobolt, flintgods, blå dekor på vit botten, 6 kaffekoppar med fat + en extra kopp, kaffekanna, mjölkkanna

Värdering: -

Bud: 1 100 SEK

Uppland

Slutar om 4 dagar

 

Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Höjd: 21 cm

Värdering: -

Bud: 1 600 SEK

Uppland

Slutar om 4 dagar

 

Vas Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Höjd: 11 cm

Värdering: -

Bud: 2 400 SEK

Uppland

Slutar om 4 dagar

 

Bokhylla John Kandell (1925-1991), Sverige. Pilaster. Källemo, brännstämplad, 12 hyllplan. Bredd: 20 cm. Djup: 23 cm. Höjd: 205 cm

Värdering: -

Bud: 2 800 SEK

Uppland

Slutar om 4 dagar

 

Matta Ziglar Ariana, 158x222 cm

Värdering: -

Bud: 5 800 SEK

Uppland

Slutar om 4 dagar

 

Matta Nain, 6la, silkeinslag, 210x316 cm

Värdering: -

Bud: 26 500 SEK

Uppland

Slutar om 4 dagar

 

Matservisdelar 6 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, Berså, 2 tallrikar 21 cm, 2 karotter, burk, smörask, uppläggningsfat, diameter, 9-16 cm. Höjd: 4-9 cm

Värdering: -

Bud: 1 100 SEK

Uppland

Slutar om 4 dagar

 

Kanna med lock Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Höjd: 21 cm

Värdering: -

Bud: 1 600 SEK

Uppland

Slutar om 4 dagar

 

Pinnsoffa Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Småland. Längd: 120 cm

Värdering: -

Bud: 1 400 SEK

Uppland

Slutar om 4 dagar

 

Skulptur Kaija Aarikka (1929-2014), Finland. Bagge. Furu. Längd: 10 cm. Höjd: 8 cm

Värdering: -

Bud: 450 SEK

Uppland

Slutar om 4 dagar

 

Stinslyktor 3 st. Höjd: 45-51 cm

Värdering: -

Bud: 250 SEK

Uppland

Slutar om 4 dagar

 

Skulptur Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Emma ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 16 cm

Värdering: -

Bud: 2 800 SEK

Uppland

Slutar om 4 dagar

 

Koffert White star line. Längd: 93cm

Värdering: -

Bud: 250 SEK

Uppland

Slutar om 4 dagar

 

Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor, Surrea. Höjd: 25,5 cm

Värdering: -

Bud: 1 900 SEK

Uppland

Slutar om 4 dagar

 

Skulptur Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavsberg, elefant. Höjd: 11 cm

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Uppland

Slutar om 4 dagar

 

Båtmodell

Värdering: -

Bud: 800 SEK

Halland

Slutar om 10 dagar

 

Kamera Mamiya 16

Värdering: -

Bud: 350 SEK

Halland

Slutar om 10 dagar

 

Eero Aarnio "Puppy" MeToo Colection, Magis, Italien

Värdering: -

Bud: 700 SEK

Halland

Slutar om 10 dagar

 

Bänk, Børge Mogensen, modell 3171, Fredericia stolefabrik, formgiven 1956

Värdering: -

Bud: 4 000 SEK

Halland

Slutar om 10 dagar

 

Enarmad Bandit, Tip Top

Värdering: -

Bud: 550 SEK

Halland

Slutar om 10 dagar

 

Børge Mogensen, fåtöljer "Spanska Stolen", Fredericia Stolefabrik, Danmark

Värdering: -

Bud: 30 000 SEK

Halland

Slutar om 10 dagar

 

Herrarmbandsur Breitling

Värdering: -

Bud: 4 400 SEK

Halland

Slutar om 10 dagar

 

Wegner, Hans J för Andreas Tuck, matbord med 2 tilläggskivor, teak, modell AT-310, design 1952, brännstämplat, totalt 240 x 86 cm

Värdering: 14 000

Bud: 0 SEK

Halland

Slutar om 10 dagar

 

Persson, Ragnar (RP), olja, snickarverkstad, sign, 46 x 55 cm

Värdering: 3 200

Bud: 0 SEK

Halland

Slutar om 10 dagar

 

Norell, Arne, fåtöljer, 1 par, ask med brun läderklädsel, safari-typ, "Sirocco" design 1964, framstår i närmast nyskick

Värdering: 14 000

Bud: 0 SEK

Halland

Slutar om 10 dagar

 

Wärff, Göran för Kosta Boda, vas, "Saraband", signerad, höjd 34 cm

Värdering: 1 100

Bud: 0 SEK

Halland

Slutar om 10 dagar

 

Agius, Lorenzo, fotografi, "Keith Richards", signerad och numrerad 1/25, synlig bildyta 45 x 55 cm

Värdering: 46 000

Bud: 0 SEK

Halland

Slutar om 10 dagar

 

Goldsmith, Lynn, fotografi, Bob Dylan, signerat och numrerat 9/20, synlig bildyta 55 x 41 cm

Värdering: 11 000

Bud: 0 SEK

Halland

Slutar om 10 dagar

 

Stefanko, Frank, fotografi, Bruce Springsteen, signerat och numrerat 7/25, synlig bildyta 55 x 40 cm

Värdering: 13 000

Bud: 0 SEK

Halland

Slutar om 10 dagar

 

Herrarmbandsur Rolex, Submariner 16613, Guld/Stål

Värdering: -

Bud: 72 000 SEK

Halland

Slutar om 10 dagar

 

Figurin, "Charlotta", Lisa Larson

Värdering: -

Bud: 1 300 SEK

Bohuslän

Slutar om 10 dagar

 

Herrcykel, Herskind

Värdering: -

Bud: 2 600 SEK

Bohuslän

Slutar om 10 dagar