Produkter

Samtliga kategorier
12253st objekt

Herrarmbandsur Breitling

Värdering: -

Bud: 4 400 SEK

Slutar om 27 dagar

Enarmad Bandit, Tip Top

Värdering: -

Bud: 550 SEK

Slutar om 27 dagar

Lisa Larson 1931-2024 Bronsskulptur "Myran" 1900-tal

Värdering: 50 000

Bud: 40 000 SEK

Slutar om 3 dagar

Børge Mogensen, fåtöljer "Spanska Stolen", Fredericia Stolefabrik, Danmark

Värdering: -

Bud: 30 000 SEK

Slutar om 27 dagar

Skulptur Kay Bojesen (1886-1958), Danmark. Eneret, Elefant, vridbart huvud, bemålat trä, etikettmärkt. Längd: 17 cm. Höjd: 13 cm

Värdering: -

Bud: 25 500 SEK

Slutar om 20 timmar 37 minuter

Kamera Mamiya 16

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Slutar om 27 dagar

Herrarmbandsur Rolex, Submariner 16613, Guld/Stål

Värdering: -

Bud: 45 000 SEK

Slutar om 27 dagar

Bänk, Børge Mogensen, modell 3171, Fredericia stolefabrik, formgiven 1956

Värdering: -

Bud: 3 200 SEK

Slutar om 27 dagar

Båtmodell

Värdering: -

Bud: 550 SEK

Slutar om 27 dagar

Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 40/95. Färglitografi. Bladets mått: 31x51 cm, yttermått inklusive ram: 48x67 cm

Värdering: -

Bud: 900 SEK

Slutar om 21 timmar 18 minuter

Fåtölj "bockfåtölj" 1900-tal

Värdering: 6 000

Bud: 5 000 SEK

Slutar om 3 dagar

6st Stolar Sjuan 3107 Fritz Hansen Arne Jacobsen

Värdering: 40 000

Bud: 0 SEK

Göteborg

Slutar om 16 dagar

Serigrafi Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. Guild Hall, East Hampton, 1974, ej signerad, Silkscreen, reproduktion efter målningen Landscape, oramat löst blad. Silkscreen. Bladets mått: 81x86,5

Värdering: -

Bud: 2 800 SEK

Slutar om 22 timmar 19 minuter

Medicinsk kamera, Alpa, Reflex, 40-tal, Schweiz

Värdering: 3 000

Bud: 2 400 SEK

Slutar om 6 dagar

Eero Aarnio "Puppy" MeToo Colection, Magis, Italien

Värdering: -

Bud: 700 SEK

Slutar om 27 dagar

ARMBANDSUR, Omega Seamaster, quartz, stål, mid-size

Värdering: 12 000

Bud: 12 000 SEK

Slutar om 14 dagar

Helmer Osslund 1866-1938 Olja på smörpapper

Värdering: 30 000

Bud: 24 000 SEK

Slutar om 3 dagar

VAS Rörstrand signerad Troligen Carl-Harry Stålhane H:10 cm

Värdering: -

Bud: 1 050 SEK

Slutar om 1 timme 4 minuter

Baume & Mercier Armbandsur "Clifton" Dual Time Automatic 2000-tal

Värdering: 15 000

Bud: 15 000 SEK

Slutar om 3 dagar

OMEGA, armbandsur, 18k guld, Constellation, "Pie-pan", automatiskt urverk, tot vikt ca 64 g

Värdering: 35 000

Bud: 24 000 SEK

Slutar om 13 dagar

NILS JONSSON, sideboard, Troeds Möbelfabrik, 1960-tal

Värdering: 12 000

Bud: 6 200 SEK

Slutar om 14 dagar

Hasselblad 500c med 2 objektiv & tillbehör 1900-tal

Värdering: 12 000

Bud: 7 000 SEK

Slutar om 3 dagar

BREITLING, armbandsur, stål, kronograf, 1900-talets mitt

Värdering: 7 000

Bud: 5 000 SEK

Slutar om 14 dagar

Skulptur Kay Bojesen (1886-1958), Danmark. Eneret, elefant, vridbart huvud, bemålat trä, Längd: 17 cm. Höjd: 13 cm

Värdering: -

Bud: 17 500 SEK

Slutar om 22 timmar 24 minuter

INGEGERD SILOW, matta, rölakan, "Dellen", 1900-tal, ca 170 x 230 cm

Värdering: 7 000

Bud: 3 000 SEK

Slutar om 14 dagar

ARMBANDSUR, stål, Omega Genéve, automatiskt urverk, 1900-talets andra hälft

Värdering: 4 000

Bud: 3 200 SEK

Slutar om 14 dagar

Fåtölj Bruno Mathsson Eva hög

Värdering: 12 000

Bud: 0 SEK

Göteborg

Slutar om 16 dagar

LOUIS VUITTON, weekendbag, "Keepall 50", Frankrike 1990

Värdering: 5 000

Bud: 3 000 SEK

Slutar om 13 dagar

Vera Frisén 1910-1990 Olja på duk

Värdering: 15 000

Bud: 2 800 SEK

Slutar om 3 dagar

Värdering: 14 000

Bud: 0 SEK

Göteborg

Slutar om 16 dagar

ARNE JACOBSEN, stolar, 4 st, "Sjuan", för Fritz Hansen

Värdering: 6 000

Bud: 2 600 SEK

Slutar om 13 dagar

BRUNO MATHSSON, 1 par fåtöljer, "Jetson", Dux, sannolikt 1970-tal

Värdering: 12 000

Bud: 7 600 SEK

Slutar om 14 dagar

Yngve Ekström "Lamino" Fåtölj & fotpall 1980-tal

Värdering: 5 000

Bud: 3 400 SEK

Slutar om 3 dagar

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, vävnad, "Grodblad", signerad AB MMF, 1900-talets mitt

Värdering: 1 500

Bud: 850 SEK

Slutar om 13 dagar

JOHAN KROUTHÉN (1858-1932), olja på duk, signerad och daterad 1926

Värdering: 40 000

Bud: 30 000 SEK

Slutar om 13 dagar

Jens Harald Quistgaard Teservis "Relief" Stengods 1900-tal (43 delar)

Värdering: 4 000

Bud: 3 000 SEK

Slutar om 3 dagar

ROYAL COPENHAGEN, 12 st, mattallrikar, "Musselmalet", modell 1084, helblond

Värdering: 7 000

Bud: 4 800 SEK

Slutar om 13 dagar

KAKELUGN, fajans, Stockholm, ca 1790

Värdering: 60 000

Bud: 10 500 SEK

Slutar om 14 dagar

FIGUR, anka, läder, Dimitri Omersa och Co, Firma Svenskt Tenn

Värdering: 2 000

Bud: 600 SEK

Slutar om 14 dagar

ARMBANDSUR, stål, IWC, International Watch Co, Schaffhausen, de Luxe, automatiskt urverk, sannolikt 1950-/60-tal

Värdering: 6 000

Bud: 5 400 SEK

Slutar om 14 dagar

ERIK TIDSTRAND, vägg-/bordslampa, mässing, NK Nordiska Kompaniet, 1930-tal

Värdering: 4 000

Bud: 550 SEK

Slutar om 14 dagar

Ljusstake Josef Frank (1885-1967), Österrike. Vänskapsknuten, Firma Svenskt Tenn. Mässing. Bredd 20,5 cm. Höjd: 14,5 cm

Värdering: -

Bud: 2 000 SEK

Slutar om 20 timmar 36 minuter

ARNE NORELL, 1 par safaristolar, "Sirocco", Norell, 1960-/70-tal

Värdering: 15 000

Bud: 9 800 SEK

Slutar om 14 dagar

FLADDERMUSFÅTÖLJER, 1 par, svartlackerad metall, 2000-tal

Värdering: 2 000

Bud: 1 500 SEK

Stig Lindberg 1916-1982 matservis "Spisa Ribb" 1900-tal (33 delar)

Värdering: 2 000

Bud: 1 800 SEK

Slutar om 3 dagar

Marianne Westman "Mon Amie" Servisdelar 1900-tal (26 delar)

Värdering: 2 000

Bud: 1 600 SEK

Slutar om 3 dagar

GÖRAN BÄCK, ARABIA

Värdering: -

Bud: 0 EUR

Finland

Slutar om 6 dagar

Keinuhevonen

Värdering: -

Bud: 0 EUR

Finland

Slutar om 6 dagar

HARALD NOTINI (1879-1959), bordslampa, mässing, modell "15542", Arvid Böhlmarks Lampfabrik, 1940-/50-tal

Värdering: 4 000

Bud: 1 300 SEK

Slutar om 13 dagar

ENRICO PRAMPOLINI (Italien, 1894-1956), kritteckning, monogramsignerad

Värdering: 5 000

Bud: 3 200 SEK

Slutar om 14 dagar

Kaffeservis "Palma Röd" Rörstrand 1950-tal (10 st)

Värdering: 1 500

Bud: 400 SEK

Slutar om 3 dagar

Karl Steiner Figuriner porslin Wallendorf Tyskland 1900-tal (2 st)

Värdering: 1 000

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 dagar

! Kutsukortti, Lars-Gunnar Nordström näyttelyyn

Värdering: 140

Bud: 0 EUR

Finland

Slutar om 6 dagar

GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, bordslampa, "Cobra", för Gubi, nutida

Värdering: 2 000

Bud: 1 700 SEK

Slutar om 13 dagar

STIG LINDBERG, kaffeservis, 13 delar, benporslin, "Blå Husar", Gustavsberg

Värdering: 1 000

Bud: 600 SEK

HELGE SIBAST, stol, "No 8", Sibast Furniture, 1900-talets mitt

Värdering: 1 500

Bud: 550 SEK

Lisa Larson 1931-1931 Katt "Stora Zoo" Gustavsberg 1900-tal

Värdering: 2 000

Bud: 1 800 SEK

Slutar om 3 dagar

OMEGA, De Ville, damarmbandsur, 18k guld, total vikt ca 28 g

Värdering: 10 000

Bud: 11 000 SEK

Slutar om 14 dagar

Lisa Larson 1931-2024 Visent Stengods Gustavsberg 1900-tal

Värdering: 2 000

Bud: 1 900 SEK

Slutar om 3 dagar

LISA LARSON (född 1931), skulptur, brons, "Meditation" signerad och numrerad 382

Värdering: 12 000

Bud: 8 200 SEK

Slutar om 14 dagar